Lådspegel sengustaviansk

Lådspegel sengustaviansk
Lådspegel sengustaviansk
Lådspegel sengustaviansk
Lådspegel sengustaviansk
Lådspegel sengustaviansk
Lådspegel sengustaviansk
Lådspegel sengustaviansk
Lådspegel sengustaviansk

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

ANDERS CARLSSON (spegelfabrikör i Norrköping 1772-1801/30), lådspegel, omkring 1800, sengustaviansk, mahogny, 3 lådor, lister i mässing, på fötter, bläckstämplad AC samt Norrköpings hallstämpel, höjd ca 43, 31x20 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

412293

2016-10-11