Lådspegel sengustaviansk
Klubbat för:
3 600 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
ANDERS CARLSSON (spegelfabrikör i Norrköping 1772-1801/30), lådspegel, omkring 1800, sengustaviansk, mahogny, 3 lådor, lister i mässing, på fötter, bläckstämplad AC samt Norrköpings hallstämpel, höjd ca 43, 31x20 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage
412293
2016-10-11