Ernfried Wahlqvist målning

Ernfried Wahlqvist målning
Ernfried Wahlqvist målning
Ernfried Wahlqvist målning
Ernfried Wahlqvist målning
Ernfried Wahlqvist målning
Ernfried Wahlqvist målning

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ERNFRIED WAHLQVIST (1814-1895), motiv från Södermanland, signerad samt på baksidan (äldre etikett) beskriven som Månsken motiv från Södermanland och där daterad 1875, olja på duk, dagermått ca 43 x 78 cm.

Skrapmärken i kanterna samt några repor, krackelyr.

412316

2016-10-11