Bataljplanscher bl.a. Slaget över Köpenhamn 1658
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BATALJPLANSCHER (2). Ur MERIAN, Theatrum Europaeum, 1 graverad plansch av Merian över slaget över Köpenhamn 1658,1 graverad plansch över slaget vid Breitenfeld vid Leipzig 1642, ca 25x69 cm resp. 31x72 cm, ramade
Uppklistrade på papper, skador, lagningar och fläckar.
412320
2016-10-11