Skulptur skuret trä Kina

Skulptur skuret trä Kina
Skulptur skuret trä Kina
Skulptur skuret trä Kina
Skulptur skuret trä Kina
Skulptur skuret trä Kina
Skulptur skuret trä Kina
Skulptur skuret trä Kina
Skulptur skuret trä Kina

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTUR, Kina, omkring 1900, skuret trä, vis man med fantasidjur, två delar, höjd 21, 37x19 cm
PROVENIENS: Inköpt av nuvarande ägares morfar, sjöman i Asien under 1920-talets början

412325

2016-10-14