Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

15 500 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

PARVASER, FAT, porslin, Kina, Grön Kanton, tidigt 1900-tal, figural dekor, porslin med emaljfärger, vasernas höjd ca 42 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

412355

2016-10-15