Tema allmoge vällingklocka

Tema allmoge vällingklocka
Tema allmoge vällingklocka
Tema allmoge vällingklocka
Tema allmoge vällingklocka
Tema allmoge vällingklocka
Tema allmoge vällingklocka
Tema allmoge vällingklocka
Tema allmoge vällingklocka

Klubbat för:

10 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

VÄLLINGKLOCKA, 1600-tal, patinerad brons, höjd ca 35 cm
Proveniens: Ålspånga gård, Sörmland

Senare upphängningsanordning medföljer, finns att avhämta vid Utlämningen (lagerplats FS51)

412393

2016-10-20