Gunnar Svensson oljemålning

Gunnar Svensson oljemålning
Gunnar Svensson oljemålning
Gunnar Svensson oljemålning
Gunnar Svensson oljemålning
Gunnar Svensson oljemålning
Gunnar Svensson oljemålning

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GUNNAR SVENSSON (1892-1977): Tegelbruk, troligen Sundvik vid Ålabodarna, signerad Gunnar Svensson, atergo 1934, olja på duk, ca 73x92 cm

Proveniens: Stämpelmärkt "SAK 1934", Sveriges Allmänna Konstföreningen

412499

2016-10-12