Gunnar Svensson oljemålning
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR SVENSSON (1892-1977): Tegelbruk, troligen Sundvik vid Ålabodarna, signerad Gunnar Svensson, atergo 1934, olja på duk, ca 73x92 cm
Proveniens: Stämpelmärkt "SAK 1934", Sveriges Allmänna Konstföreningen
412499
2016-10-12