Väggapplique rokoko
Klubbat för:
4 800 SEK
6 000 SEK
VÄGGAPPLIQUE, 1700-tal, rokoko, för 4 blockljus, förgylld skuren trädekor på smidesstomme, senare förnicklade droppbrickor, höjd ca 68 cm
Senare förgyllning och droppbrickor, sprickor, mindre dekorelement saknas
412661
2016-10-14