Mortel 1700/1800-tal

Mortel 1700/1800-tal
Mortel 1700/1800-tal
Mortel 1700/1800-tal
Mortel 1700/1800-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MORTEL, 1700/1800-tal, oktagonal form, s.k. Karlsborgs mortel, senare smidesstöt, höjd 13 cm

Nagg

412724

2016-10-14