Marjatta Nuoreva Finland

Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland
Marjatta Nuoreva Finland

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MARJATTA NUOREVA (Finland född 1944): (12) "Mörkrets ljus" - portfölj, signerade och numrerade 12/100, mezzotint och torrnål, bladmått ca 56x78 resp 78x56 cm, bladens titlar, "Ljus och mörker", "Förtröstan", "Flygare", "Övergiven", "Ljuset", "Den svarta ängeln", "Förlorad", "På vägen", "Utan mask", "Han", "Hon", "Skuggor".

I portfölj, oramade

412761

2016-10-15