Marjatta Nuoreva Finland
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MARJATTA NUOREVA (Finland född 1944): (12) "Mörkrets ljus" - portfölj, signerade och numrerade 12/100, mezzotint och torrnål, bladmått ca 56x78 resp 78x56 cm, bladens titlar, "Ljus och mörker", "Förtröstan", "Flygare", "Övergiven", "Ljuset", "Den svarta ängeln", "Förlorad", "På vägen", "Utan mask", "Han", "Hon", "Skuggor".
I portfölj, oramade
412761
2016-10-15