Armband halsband örhängen 1 par silver

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

ARMBAND, 2 st., silver, firma Alton, Falköping 1973 och ett importstämplat med halvledad länk, mittdekor av 3 trappslipade vita stenar, 1900-talets första hälft, längd 19,5 resp. 18 cm, HÄNGE, ÖRHÄNGEN, 1 par, fasettslipade glasstenar, importstämplar, 1900-talets första hälft, skruvsystem, KEDJA, silver, s-länk, längd 42 cm, hängets höjd 5,5 cm, total vikt ca 41 g, 2 äldre etuier medföljer

Hänge med lagning baktill

412769

2016-10-20