Matservis 1800-tal

Matservis 1800-tal
Matservis 1800-tal
Matservis 1800-tal
Matservis 1800-tal
Matservis 1800-tal
Matservis 1800-tal
Matservis 1800-tal
Matservis 1800-tal

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

MATSERVIS, 66 dlr., porslin, 1800-tal, dekor av blå bård samt guld, bestående av terrin med underfat, 2 karotter, såsterrin, såssnipa, 5 uppläggningsfat, 2 saladjärer, 24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 assietter, 7 mindre assietter

Enstaka nagg förekommer

412787

2016-10-14