Matservis 1800-tal
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATSERVIS, 66 dlr., porslin, 1800-tal, dekor av blå bård samt guld, bestående av terrin med underfat, 2 karotter, såsterrin, såssnipa, 5 uppläggningsfat, 2 saladjärer, 24 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 11 assietter, 7 mindre assietter
Enstaka nagg förekommer
412787
2016-10-14