Tipp & Co militärambulans
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TIPP & CO MILITÄRAMBULANS, 1930-40-tal, märkt: "WH-914", med passagerare, grönlackerad plåt, hjul helt i plåt, urverksdriven med kardandrift, öppningsbara bakdörrar, 2 lösa bårar med skadade passagerare, längd ca 23 cm
Defekt urverk, lackskador, förare saknas
412795
2016-10-18