Gräddkanna och soppslev silver
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 800 SEK
GRÄDDKANNA, SOPPSLEV, silver, gräddkannan av Peter Holmberg, Örebro 1863, soppslev med svärtat träskaft av Anders Efraim Ahlbom, Västerås 1817, märkt 10 3/4 Lod
Gräddkanna med bucklor och smärre lagningar soppslevens skaft med skador
412843
2016-10-20