Gräddkanna och soppslev silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 800 SEK

GRÄDDKANNA, SOPPSLEV, silver, gräddkannan av Peter Holmberg, Örebro 1863, soppslev med svärtat träskaft av Anders Efraim Ahlbom, Västerås 1817, märkt 10 3/4 Lod

Gräddkanna med bucklor och smärre lagningar soppslevens skaft med skador

412843

2016-10-20