Skål silver 1700-talets slut

Skål silver 1700-talets slut
Skål silver 1700-talets slut
Skål silver 1700-talets slut
Skål silver 1700-talets slut
Skål silver 1700-talets slut
Skål silver 1700-talets slut

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL, silver, oidentifierade stämplar, sannolikt Danmark 1700-talets slut, oval på oval fot, graverad dekor, längd 14,3 cm, prickat namn och årtal 1781, vikt ca 89 g

412852

2016-10-20