Byrå gustaviansk stil
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 18/1900-tal, stommen sannolikt 1700-talets andra hälft, fanerad med amarant, björk och rosenträ, förgyllda beslag, intarsiadekor av lagergirlanger, cabriolformade ben, skiva av kalksten, höjd 88, 94 x 49 cm
Slitage, omarbetad, kompletterad. Nyckel finns att avhämta i Utlämningen
412874
2016-10-14