Byrå gustaviansk stil

Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BYRÅ, gustaviansk stil, 18/1900-tal, stommen sannolikt 1700-talets andra hälft, fanerad med amarant, björk och rosenträ, förgyllda beslag, intarsiadekor av lagergirlanger, cabriolformade ben, skiva av kalksten, höjd 88, 94 x 49 cm

Slitage, omarbetad, kompletterad. Nyckel finns att avhämta i Utlämningen

412874

2016-10-14