Matskedar 13 st silver Sverige
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 800 SEK
MATSKEDAR, 13 st., silver, tre svensk rund modell av Gustaf Hamnqvist, Åmål 1808, övriga med palmettdekor, fem 1800-tal och fem 1900-tal, total vikt ca 675 g
Slitage, graverade initialer
412898
2016-10-20