Matskedar 13 st silver Sverige
Valmis
2016-10-20
412898
| Korkein tarjous | 1 900 SEK |
| Arviointi | 1 800 SEK |
MATSKEDAR, 13 st., silver, tre svensk rund modell av Gustaf Hamnqvist, Åmål 1808, övriga med palmettdekor, fem 1800-tal och fem 1900-tal, total vikt ca 675 g
Slitage, graverade initialer