Matskedar 13 st silver Sverige

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 800 SEK

MATSKEDAR, 13 st., silver, tre svensk rund modell av Gustaf Hamnqvist, Åmål 1808, övriga med palmettdekor, fem 1800-tal och fem 1900-tal, total vikt ca 675 g

Slitage, graverade initialer

412898

2016-10-20