Tillbaka till katalog
Karmstol Ikeas 1700-talsserie
Klubbat för:
3 200 SEK
Arviointi
3 000 SEK
Kuvaus
IKEA, "Medevi", karmstol, Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk stil, grålackerad, lösa plymåer, rutig klädsel, brännmärkt Ikea of Sweden Riksantikvarietämbetet Medevi Brunn L. OY, sitthöjd ca 41 cm
HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål
Kuntoraportti
Klädseln med smärre skador och fläckar
Auktionsnummer:
413043
Päivämäärä:
2016-10-14