Oidentifierad konstnär
Klubbat för:
36 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Porträtt som enligt latinsk text på målningen skall föreställa Maria av Guise (1515-1560) vid 30 års ålder, olja på duk som uppfodrats på pannå, ca 58x46,5 cm
PROVENIENS: J Gunnar Schönmeyer (1882-1954)
413217
2016-10-18