Oidentifierad konstnär

Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär
Oidentifierad konstnär

Klubbat för:

36 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1700-tal): Porträtt som enligt latinsk text på målningen skall föreställa Maria av Guise (1515-1560) vid 30 års ålder, olja på duk som uppfodrats på pannå, ca 58x46,5 cm

PROVENIENS: J Gunnar Schönmeyer (1882-1954)

413217

2016-10-18