Potpurriurna Dresden
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
PRAKTURNA MED LOCK, porslin, Tyskland, Potschappel-Dresden, 1900-talets första hälft, på sockel, med hänklar, polykrom dekor i potpurri av blommor, putto samt genombrutna kronor, guld, höjd ca 73 cm
Nagg
413452
2016-10-16