Stekfat Kina

Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina
Stekfat Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av palatsträdgård med påfåglar och pioner, botten med stämpel, ca 44x37 cm

Enstaka nagg och glasyrslitage

413674

2016-10-17