Askfat sterlingsilver Johnsonlinjen
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PER SKÖLD, askfat, stämplar C.F. Carlman, Stockholm 1955, i botten gåvoinskription till Olof Edström, genombrutet lock i form av kompassros med Johnsonkoncernens flagga, invändigt förgyllt, diameter 19 cm, höjd 4,7 cm, vikt ca 1880 g
HISTORIK: Gåva av Axel Axelson Johnson.
413823
2016-10-23