Askfat sterlingsilver Johnsonlinjen

Klubbat för:

7 600 SEK

8 000 SEK

PER SKÖLD, askfat, stämplar C.F. Carlman, Stockholm 1955, i botten gåvoinskription till Olof Edström, genombrutet lock i form av kompassros med Johnsonkoncernens flagga, invändigt förgyllt, diameter 19 cm, höjd 4,7 cm, vikt ca 1880 g

HISTORIK: Gåva av Axel Axelson Johnson.

413823

2016-10-23