Silverbestick modell Chippendale

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BESTICK, 84 dlr, silver, modell ´´Chippendale´´, bestående av: 12 bordsskedar, 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 matskedar, 12 matgafflar, 12 matknivar, 12 smörgåsgafflar, stämplade GAB 1930-talets slut, silvervikt förutom knivar ca 2460 g, 12 smörgåsknivar i nysilver modell svensk spetsig ingår

413833

2016-10-18