Teburk Kina

Teburk Kina
Teburk Kina
Teburk Kina
Teburk Kina
Teburk Kina
Teburk Kina

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TEBURK MED LOCK, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), dekor i underglasyrbått, höjd inklusive lock 15 cm

lock ej ursprungligt, slitage, locket med nagg

414235

2016-10-27