Fickur silver 1860-tal

Fickur silver 1860-tal
Fickur silver 1860-tal
Fickur silver 1860-tal
Fickur silver 1860-tal
Fickur silver 1860-tal
Fickur silver 1860-tal
Fickur silver 1860-tal
Fickur silver 1860-tal
Fickur silver 1860-tal
Fickur silver 1860-tal

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

15 000 SEK

FICKUR, s.k. Jaquemart, silver, 1860-tal, manuellt uppdrag, mineralglas, kvartsrepetition, diameter 53 mm, vikt ca 113 g

Visning sker 14-20 oktober på Nybrogatan 32 i Stockholm. Utlämning från 22 oktober på Magasin 5, Palermogatan 19 i Stockholms Frihamn.

Ej funktionstestad, skador på boett, osäker funktion

414333

2016-10-21