Alf Wallander Rörstrand matservis
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ALF WALLANDER, Pensé, matservis, 97 dlr, flintgods, Rörstrand, bestående av: 14 mattallrikar, 12 djupa, 16 förrätt, 14 assietter, 2 såsskålar, bringare, 7 uppläggningsfat, 9 uppläggningsskålar, fiskfat, terrin med lock och fat, 2 terriner utan lock, stämplade Rörstrand, Pensé
Enstaka tallrikar med nagg samt missfärgningar/krackelyr förekommer
414396
2016-10-21