Joan Miro Tema

Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema
Joan Miro Tema

Klubbat för:

22 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

JOAN MIRO (1893-1983): La mélodie acide, mapp med 14 färglitografier, 1980, samtliga med tryckt signatur och numrerade med blyerts 487/1500, justification du tirage no 487, tryckt och utgiven av La Polígrafa Barcelona, förvarade lösa i skyddsportfölj av papp, 33 X 25 cm.

LITTERATUR: CRAMER 248. MOURLOT 1212-1225.

Ingår i auktionen Grafik&Skulptur

414414

2016-10-23