Fällbord kopia efter Asplind

Fällbord kopia efter Asplind
Fällbord kopia efter Asplind
Fällbord kopia efter Asplind
Fällbord kopia efter Asplind
Fällbord kopia efter Asplind
Fällbord kopia efter Asplind
Fällbord kopia efter Asplind
Fällbord kopia efter Asplind
Fällbord kopia efter Asplind
Fällbord kopia efter Asplind

Klubbat för:

3 000 SEK

4 000 SEK

FÄLLBORD, kopia efter Rådman Johan Nils Asplind, 1900-talets början, svartmålat, balusterformad pelarfot på tre ben, delvis bronserat, dekor av polykrom figurscen, kantdekor av meanderbård, skivans undersida med påskrift samt R1906, höjd ca 74, 48,5x 48,5 cm

Skador, krackelerad bordsyta

414428

2016-10-22