Fällbord kopia efter Asplind
Klubbat för:
3 000 SEK
4 000 SEK
FÄLLBORD, kopia efter Rådman Johan Nils Asplind, 1900-talets början, svartmålat, balusterformad pelarfot på tre ben, delvis bronserat, dekor av polykrom figurscen, kantdekor av meanderbård, skivans undersida med påskrift samt R1906, höjd ca 74, 48,5x 48,5 cm
Skador, krackelerad bordsyta
414428
2016-10-22