2 hebreiska biblar
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HEBREISKA BIBLAR (2). Biblia hebraica, prout illa antehac diligenti opera, atque studio Davidis Clodii .... Frankfurt, B. C. Wustius, 1712.
4to (ca 210x120 mm). Graverad frontispis.
Samtida skinnband.
Biblia Hebraica ad optimorum codicum et editionum ... M. Christiano Reineccio. Leipzig, B. C. Breitkopf, 1725.
8vo (ca 160x95 mm). Samtida pergamentband.
(Ej komplett)
2 vol.
Ej genomgångna. Fläckar, skador, lagningar, nötta band, namnteckningar, frontispis lagad. Saknar blad.
414446
2016-10-20