Teschatull med inredning Karl Johan
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TESCHATULL, 1800-tal, Karl Johan, fanérad i pyramidmahogny, handtag i mässing, nyckelbössning i pärlemo, inredd med 2 teburkar i slipat glas, blandkalk i nysilver märkt A G Dufva, invändigt förgylld, höjd 16, 34x17 cm
Nyckel saknas, torrsprickor, listdel saknas
414495
2016-10-23