Gräddkanna Adolf Zethelius

Gräddkanna Adolf Zethelius
Gräddkanna Adolf Zethelius
Gräddkanna Adolf Zethelius
Gräddkanna Adolf Zethelius
Gräddkanna Adolf Zethelius
Gräddkanna Adolf Zethelius

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ADOLF ZETHELIUS, gräddkanna, silver, stämplad Stockholm 1818, invändigt förgylld, höjd 16 cm, vikt ca 285 g

Mynning med bucklor

414499

2016-10-23