Kandelaber silver 1800-tal

Kandelaber silver 1800-tal
Kandelaber silver 1800-tal
Kandelaber silver 1800-tal
Kandelaber silver 1800-tal
Kandelaber silver 1800-tal
Kandelaber silver 1800-tal
Kandelaber silver 1800-tal
Kandelaber silver 1800-tal
Kandelaber silver 1800-tal
Kandelaber silver 1800-tal

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

KANDELABER, 1800-tal, 4-armad, för 5 ljus, rakt konande fasetterat ben, bladhölstrade ljuspipor samt ljusarmar med bladslingor, ragmentariska stämplar samt fransk importstämpel, höjd ca 42 cm, total vikt ca 2420 g

Ljusarmarnas fäste med lagningar, möjligen omarbetad

414602

2016-10-23