Servis Lidköping

Servis Lidköping
Servis Lidköping
Servis Lidköping
Servis Lidköping
Servis Lidköping
Servis Lidköping
Servis Lidköping
Servis Lidköping
Servis Lidköping
Servis Lidköping

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LIDKÖPING, servis, 93 dlr, porslin, förgylld dekor, bestående av:12 djupa tallrikar, 9 mattallrikar, 9 förättstallrikar, 11+8 assietter, 1+1+1+2+1+1 upplägningsfat, 2+1 uppläggningsskålar, terrin, kanna, sockerskål, tekanna, 7 tekoppar med fat, 8 kaffekoppar med fat, 11 äggkoppar, 2 cigarettburkar, 2 askfat

Bruksslitage, dekor ställvist med hårt slitage, enstaka mindre nagg kan förekomma.

414726

2016-10-26