Arthur Percy "Svart vinranka" matservis Gefle
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ARTHUR PERCY, "Svart Vinranka", matservis, 23 dlr, Gefle porslinsfabrik, flintgods, tryckt svart dekor av vinrankor, märkt VINRANKA MADE IN SWEDEN PERCY, bestående av: 6 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 5 assietter, kanna, såsskål, 1+1 uppläggningsfat, skål
Slitage, uppläggningsfat och kanna med krackelyr
414839
2016-10-24