Arthur Percy "Svart vinranka" matservis Gefle

Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy
Arthur Percy

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ARTHUR PERCY, "Svart Vinranka", matservis, 23 dlr, Gefle porslinsfabrik, flintgods, tryckt svart dekor av vinrankor, märkt VINRANKA MADE IN SWEDEN PERCY, bestående av: 6 mattallrikar, 6 djupa tallrikar, 5 assietter, kanna, såsskål, 1+1 uppläggningsfat, skål

Slitage, uppläggningsfat och kanna med krackelyr

414839

2016-10-24