Tekanna

Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna
Tekanna

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TEKANNA, Bow England, 1700-talets mitt, porslin med reliefdekor bl a i form av ansikte, märkt i botten, höjd ca 10 cm

Locket ej original, mindre slitage

414968

2016-10-24