Cyrus Dubray, skulptur
2016-10-26
414982
| Klubbat belopp | 5 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
CYRUS DUBRAY (1927-1979): Skulptur, monogramsignerad och daterad -79, brons (cire perdue) ingjuten i polyester, ca 34,5x42 cm
PROVENIENS: Hôtel de ville de Bruxelles, bild i katalogen sidan 34