Spegel sengsutaviansk
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, förgylld, skuren dekor och pastellage, krönet med dekor av palmetter, ca 210x110 cm
PROVENIENS: Ärkebiskop Anton Niklas Sundberg (1818-1900), Uppsala
Renoverad, kompletterad, delvis senare glas
415001
2016-10-25