Spegel sengsutaviansk

Spegel sengsutaviansk
Spegel sengsutaviansk
Spegel sengsutaviansk
Spegel sengsutaviansk
Spegel sengsutaviansk
Spegel sengsutaviansk
Spegel sengsutaviansk
Spegel sengsutaviansk

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, förgylld, skuren dekor och pastellage, krönet med dekor av palmetter, ca 210x110 cm
PROVENIENS: Ärkebiskop Anton Niklas Sundberg (1818-1900), Uppsala

Renoverad, kompletterad, delvis senare glas

415001

2016-10-25