Gustaviansk karmstol

Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol
Gustaviansk karmstol

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARMSTOL, gustaviansk modell, provinsarbete, 1800-tal, bemålad i pärlgrått, ryggbricka med spjälknippe, träskuren dekor, stoppad tygklädd sits, sitthöjd ca 45 cm

Senare stoppning och klädsel, slitage och hål i klädsel, senare komplettering

415007

2016-10-24