Gustaviansk karmstol
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOL, gustaviansk modell, provinsarbete, 1800-tal, bemålad i pärlgrått, ryggbricka med spjälknippe, träskuren dekor, stoppad tygklädd sits, sitthöjd ca 45 cm
Senare stoppning och klädsel, slitage och hål i klädsel, senare komplettering
415007
2016-10-24