Fat skålar Kina

Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina
Fat skålar Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, SKÅLAR, STEMCUP, 5 dlr., porslin, Kina, 1800-tal, varierande dekor i emaljfärger, diameter ca 13-25 cm

Nagg, det största fatet med spricka

415022

2016-10-25