David Hockney Tema
Klubbat för:
13 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
DAVID HOCKNEY (född 1937): Discord Merely Magnifies
etsning, mjukgrundsetsning och akavatint tryckt i färg från två plåtar, 1976-77, signerad och numrerad David Hockney 56/200, blad 7 ur sviten ´The Blue Guitar´, 35x42 cm
LITTERATUR:
Museum of Contemporary Art Tokyo 184
Ingår i auktionen Grafik&Skulptur
415197
2016-10-23