David Hockney Tema

David Hockney Tema
David Hockney Tema

Klubbat för:

13 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

DAVID HOCKNEY (född 1937): Discord Merely Magnifies
etsning, mjukgrundsetsning och akavatint tryckt i färg från två plåtar, 1976-77, signerad och numrerad David Hockney 56/200, blad 7 ur sviten ´The Blue Guitar´, 35x42 cm

LITTERATUR:
Museum of Contemporary Art Tokyo 184

Ingår i auktionen Grafik&Skulptur

415197

2016-10-23