Lockurna Kangxi
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOCKURNA, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), balusterformad, dekor av tall, prunus samt reserver med stiliserad blomsterdekor i underglasyrblått, höjd ca 28 cm
Locket med nagg, lockknoppen med lagning
415219
2016-10-26