Lockurna Kangxi

Lockurna Kangxi
Lockurna Kangxi
Lockurna Kangxi
Lockurna Kangxi
Lockurna Kangxi
Lockurna Kangxi
Lockurna Kangxi
Lockurna Kangxi

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LOCKURNA, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), balusterformad, dekor av tall, prunus samt reserver med stiliserad blomsterdekor i underglasyrblått, höjd ca 28 cm

Locket med nagg, lockknoppen med lagning

415219

2016-10-26