Tema allmoge Bonad

Tema allmoge Bonad
Tema allmoge Bonad

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BONAD, Småland, 1800-tal, sannolikt Anders Eriksson i Ås, visar ålderstrappan, målad på väv, otydligt daterad 1811? , ca 32x213 cm

Färgbortfall och hål/skador

415221

2016-10-23