Eugen Trost tekoppar Zebra
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EUGEN TROST, "Zebra", tekoppar med fat, 5 st, Gefle, flintgods, glaserade i vitt och svart, höjd ca 8,5 cm
Bruksspår, viss insides krackelering förekommer. I kopp med nagg samt fat medföljer
415339
2016-10-26