Fällbord Krogsta
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÄLLBORD, 1900-talets andra hälft, massivt lövträ lackerat i gult, stämplat NM under krona, (Nationalmuseum) höjd 75, diameter 63 cm
HISTORIK: Initialt ingick bordet under namnet "Krogsta" i IKEAs 1700-talsserie, därefter tog Nationalmuseum upp produktionen
415409
2016-10-26