Fällbord Krogsta

Fällbord Krogsta
Fällbord Krogsta
Fällbord Krogsta
Fällbord Krogsta
Fällbord Krogsta
Fällbord Krogsta
Fällbord Krogsta
Fällbord Krogsta

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FÄLLBORD, 1900-talets andra hälft, massivt lövträ lackerat i gult, stämplat NM under krona, (Nationalmuseum) höjd 75, diameter 63 cm
HISTORIK: Initialt ingick bordet under namnet "Krogsta" i IKEAs 1700-talsserie, därefter tog Nationalmuseum upp produktionen

415409

2016-10-26