Fällbord Björnsholm

Fällbord Björnsholm
Fällbord Björnsholm
Fällbord Björnsholm
Fällbord Björnsholm
Fällbord Björnsholm
Fällbord Björnsholm
Fällbord Björnsholm
Fällbord Björnsholm

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FÄLLBORD, 1900-talets andra hälft, massivt lövträ, stämplat NM under krona (Nationalmuseum), höjd ca 70, diameter 86
HISTORIK: Initialt ingick bordet under namnet "Björnsholm" i IKEAs 1700-talsserie, därefter tog Nationalmuseum upp produktionen

415413

2016-10-26