Matbord valnöt

Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt
Matbord valnöt

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

MATBORD, 1900-talets andra hälft, fanerat i valnöt, runt, med 5 iläggsskivor, höjd 74, diameter 148 cm, 2 skivor utan sarg med bredd 25 resp 35 cm, 3 skivor, varav två med sarg, bredd 60 cm vardera, total längd 388 cm

Bruksslitage

415416

2016-10-26